LAMINÁTOVÉ PLOVOUCÍ PODLAHY

Laminátové podlahy patří mezi nejrozšířenější podlahové krytiny používané v rodinných domech a bytech. A zásluhu na tom nese nejen příznivá cena. K jejich nesporným kvalitám patří rychlá a snadná montáž, odolnost vůči zátěži, otěru, barevná stálost, snadná údržba a hygieničnost.

Jak vlastně laminátová podlaha vypadá? Jejím základem je nosná HDF deska, na ní fotografie nebo přímý potisk dekoru, to vše bezpečně uložené pod ochrannou vrchní vrstvou, které se říká overlay. Pokládá se plovoucím způsobem. Pro zákazníka to znamená snadnou a rychlou pokládku, kterou může, ale samozřejmě nemusí provést sám. Podkladem může být nivelace, anhydrit, beton či OSB desky, vždy je ale potřeba dodržet dilatační spáry. Ty se poté zakryjí soklovými a přechodovými lištami od firmy Profilteam. Mnoho kutilů už to sice zvládlo, není ale žádná hanba nechat si od nás kromě podlahy doporučit i zručného mistra podlaháře. Alespoň vás nebudou bolet záda a kolena. Tloušťka lamel se pohybuje mezi 7-12 mm a čím tlustší krytinu si pořídíte, tím méně budou namáhané zámky, proto doporučujeme alespoň 8 mm.

Tato cenově dostupná podlahová krytina se hodí do obýváků, ložnic, chodeb i dětských pokojů. Ve vyšších zátěžových kategoriích se tak často nevyrábí, protože nepatří zrovna mezi nejodolnější podlahy. Stejně tak je laminát náchylný na vlhkost, takže do kuchyně a koupelny není zrovna ideální krytinou. Hrozí totiž nabobtnání a pokroucení nosné desky. Výrobci se ale samozřejmě snaží tyto nedostatky co nejvíce eliminovat, takže na trhu najdete třeba protiskluzovou povrchovou úpravu skvělou do dětských pokojů a chodeb a také úpravu aqua, která podlaze dodává určitou ochranu a odolnost před vlhkostí.

Jaký je další důvod oblíbenosti laminátové plovoucí podlahy, kromě ceny a pokládky? Moderní laminátová podlaha dokáže imitovat vzhled mramoru, korku, kamene i kovu. A to prakticky v jakékoli barvě či vzoru. Nabízí se tak bezpočet možností, jak svůj interiér můžete oživit při rekonstrukci, nebo si uskutečnit při budování domova své představy o stylu až do poslední drobnosti.

Naše nabídka

Laminátové podlahy EGGER

Kolekce EGGER PRO Laminát 2018-2020 je rozdělena do sedmi kategorií, které vyhoví požadavkům každého zákazníka. Převážnou část dekorů držíme skladem. V nabídce jsou například kolekce Classic, v zátěžových třídách 31, 32 a 33, Medium, Large, Long a Kingsize. Ke každému dekoru má Egger připravenou i originální lištu, která mu odpovídá.

Laminátové podlahy Basic Plus

Naše speciální privátní kolekce Basic Plus, která pochází od firmy EGGER, přináší v zátěžové třídě 31 pět krásných dekorů dřeva s celkovou tloušťkou 7 mm za výhodnou cenu.

Facebook

Kontaktní informace

Podlahový svět MB Znojmo
Hakenova 3692/31, Znojmo,
669 02
Tel.: +420 602 349 360
Email: info@podlahovysvetznojmo.cz